Museumhavens2019-02-05T17:22:09+02:00

Museumhavens

Veel authentieke en gerestaureerde voormalige bedrijfsvaartuigen liggen in museumhavens. De schepen hebben tegenwoordig vaak met een woonbestemming, maar ze zijn zo knap verbouwd dat de oorspronkelijke vorm en het oorspronkelijke doel nog zichtbaar zijn. Neem eens een kijkje in één van onderstaande havens!

Museumhaven Link
Stichting Historische Schepen Arnhem – SHSA www.shsa.nl
Schippersvereniging “Houthaven Goes” www.schippersvereniging-houthaven-goes.nl
Museumhaven Gouda www.museumhavengouda.nl
Stichting Historische Haven Leiden geen website; locatie Google Maps
Museumhaven Leeuwarden www.museumhavenleeuwarden.nl
Museumhaven Willemsoord museumhavenwillemsoord.nl
Museumhaven Amsterdam www.museumhavenamsterdam.nl
Erfgoedhavens Rotterdam www.erfgoedhavensrotterdam.nl
Veerhaven Rotterdam www.veerhavenrotterdam.nl
Vereniging Historische Schepen Purmerend – VHSP www.purmerdijk.nl
Piushaven Tilburg www.piushaven.nl
Museumhaven Zeeland (Zierikzee) www.museumhavenzeeland.nl
Veilinghaven Utrecht www.veilinghavenutrecht.nl
Stichting Sleepboothaven Maassluis www.sleepboothaven.nl
Historische haven Vreeswijk www.museumwerf.nl
Historische haven Naarden havennaarden.nl
Historische Haven Kamperland geen website; Spuidijk 23, Kamperland
Centrum Varend Erfgoed Hoorn www.varenderfgoedhoorn.nl
Museumhaven Zutphen www.museumhavenzutphen.nl

Andere plaatsen waar meerdere historische schepen vaste ligplaats hebben:

  • Werkhaven Hitland
  • Dordrecht: Wolwevershaven
  • Lauwersoog bij restaurant Het Booze Wijf
  • Ooltgensplaat (schepen liggen aan particulier terrein langs het Spui, alleen te zien vanaf het water)
  • Enkhuizen: Buitenhaven, Oude Haven, Oosterhaven. Grote charterschepen aan de Gependam, in het seizoen vooral op vrijdagen
  • Harlingen: Zuiderhaven, Oude Buitenhaven en de grote charterschepen bij het station. Ook aan de Nieuwe Willemskade, in het seizoen vooral op vrijdagen
  • Muiden: langs Herengracht en Zuiderzeeboulevard
  • Lelystad: Oostvaardersdijk, steiger achter Tagrijn Emma
  • Geertruidenberg aan de Timmersteekade
  • Winschoten: Tramhaven (vanaf 2020 museumhaven)
  • Havens met wisselplaatsen voor historische schepen vind je op www.schepencarrousel.nl. Deze zijn over het algemeen goed te bezichtigen
  • Plaatsen waar schepen overwinteren (oktober tot april): Alkmaar (centrum), Amersfoort (Eemhaven), Dokkum (Grutdjip), Gorinchem (Lingehaven), Schagen en Veendam (Blankensteinkade en Molenstreek).